Sv: Hvordan ville dere ha endret abortloven?
Opprinnelig lagt inn av Lykken, her.
Er kvinner kalde og kyniske hvis de ikke får psykiske problemer og sorgreaksjoner etter en abort? Så lenge man har retten til selvbestemt abort, så er det vel kjempebra at de som gjør det ikke har så "tungt" hjerte etterpå.
Når man prater om tvillinger og feil måned, så tror jeg antallet er så lite at det ikke der diskusjonsgrunnlaget ligger.
Jeg legger til grunn kvinner som bruker abort som en form for prevansjon når jeg bruker ordet kynisk. Tvillinger og feil måned var for å sette argumentasjonen min på spissen, men jeg tror det er endel som ser på abort som en enkel løsning ved upassende graviditet. Disse vil jeg kalle kyniske.
Abort bør i mitt hode være siste utvei, dersom man "uforskyldt" har havnet i en vanskelig situasjon.
__________________
|