Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hvilke skoler man bør unngå

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 02-07-08, 10:15   #1
Harriet Vane
Epikur
 
Harriet Vane sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.796
Blogginnlegg: 440
Harriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme omHarriet Vane har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvilke skoler man bør unngå

Jeg blir forresten veldig forbauset den dagen voksne, velutdannete middelklasseforeldre blir rekrutteringsgrunnlag for nynazister. ved å ikke ville diskutere med dem og finne ut hva de har å si så klarer vi heller ikke å finne ut hva som enkelte finner så besnærende ved dem. Og poenget er at de har bittelitt rett i å peke på elefanten. Vi snillingene på venstresiden har for lenge gått i en stor bue rundt den gigantiske elefanten mens vi har lukket øynene.

__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.”
― Dorothy L. Sayers
Harriet Vane er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 02-07-08, 10:46   #2
Maverick
Offline
 
Maverick sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 51.011
Blogginnlegg: 1282
Maverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvilke skoler man bør unngå

Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.

Jeg blir forresten veldig forbauset den dagen voksne, velutdannete middelklasseforeldre blir rekrutteringsgrunnlag for nynazister. ved å ikke ville diskutere med dem og finne ut hva de har å si så klarer vi heller ikke å finne ut hva som enkelte finner så besnærende ved dem. Og poenget er at de har bittelitt rett i å peke på elefanten. Vi snillingene på venstresiden har for lenge gått i en stor bue rundt den gigantiske elefanten mens vi har lukket øynene.

Du må huske at det er ikke bare voksne, velutdannede middelklasseforeldre som leser her, selv om det er de som synes best. Diskusjon har aldri vært et problem, og jeg er helt enig i at det er det som er måten å gripe an saken på. Derimot er det en himmelvid forskjell på diskusjon, og på å være enda et sted hvor det ligger en adresse til en nettside med nynazistisk innhold.
Forøvrig har de ikke bittelitt rett når de peker på elefanten, de peker nemlig på helt feil elefant. De peker på en grønnprikkete fantasielefant som ikke finnes. Den andre elefanten, språkelefanten, den er det vi som må rette fokus på, ikke en tanketom idiotgjeng som fornekter historien og alle de fakta som ikke passer inn i deres verdensbilde.

Maverick er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no