Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Jeg er sjokkert! (om bhg. og sikring av barn i bil)

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-11-06, 22:53   #10
Polyanna
Yes, we can!!
 
Polyanna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 52.616
Blogginnlegg: 199
Polyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Jeg er sjokkert! (om bhg. og sikring av barn i bil)

Opprinnelig lagt inn av ElinM, her.

Barn under 15 kilo skal sikres med godkjent barnesikringsutstyr tilpasset barnets vekt, dvs med bilstol. Har de barnehageansatte kontrollert barnas vekt? Neppe. Dessuten har ikke bilsetene for større barn først og fremst med komfort å gjøre, men med sikkerhet. De gir en betydelig økt sikkerhet.

Jeg tok bare for gitt at alle snart-5-åringer veier mer enn 15 kilo.

BETDYDELIG økt sikkerhet? Virkelig? Det kunnen jeg godt tenkt meg å se dokumentert. Det eneste jeg har hørt, utover argumentet om komfort er han fra Trygg Trafikk som sa noe om "noe" økt sidebeskyttelse ved sidekollisjoner.

(Men jeg har ikke noen bedre kildehenvisning enn "har jeg hørt" altså, så jeg skal ikke stille deg til veggs på kildehenvisning på "betydelig". Jeg kunne bare tenke meg å se det. )

__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
Polyanna er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no