|
|||||||
| Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
tankefull
|
Sv: Hva er best, sete med fempunktssele eller beltestol?Stikka: Er du fornøyd med MultiTec setet deres? Jeg syns det er så vanskelig å få strammet selene godt nok, sånn at han sitter skikkelig fast. Når han sovner, så henger hodet ofte framover, og det ser skummelt ut, sånn i fht om vi skulle få noen i siden. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
ƒœß†˙*∂ü*∂醆é?
Medlem siden: Aug 2007
Innlegg: 5.905
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Re: Sv: Hva er best, sete med fempunktssele eller beltestol?4,5 åringen her sitter fint bakovervendt, omtrent 108 cm. lang. Sitter i Britax Secura.
__________________
"Natten her, er ikke bare et stjernevær. Den er summen av livet og alt som er!" (-André Bjerke.) |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Yes, we can!!
|
Sv: Re: Sv: Hva er best, sete med fempunktssele eller beltestol?Snart 4-åringen min sitter bakovervendt (hun er helt vanlig stor, tror jeg). Det hadde hun gjort en god stund til hadde det ikke vært for at lillebror vokser ut av babysetet og vi ikke får plass til to store bakovervendte seter pluss en beltestol i baksetet i bilen vår. Så nå flyttes hun over i beltestol, og lillebror over i hennes sete.
__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel |
|
|
|
|
|
#4 |
|
nygift
|
Sv: Hva er best, sete med fempunktssele eller beltestol?Takk for svar, flott link Veronal.
__________________
Det har jeg ikke gjort før, så det kan jeg helt sikkert..... Knoll & Tott 04 ![]() lykketrollet 10
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
tankefull
|
Sv: Hva er best, sete med fempunktssele eller beltestol?
Takk for tips ang å få det bittelitt mer bakoverlent. Jeg strammer det på den måten du beskriver, men syns fremdeles det er vanskelig. Jeg får vel bare øve meg, så går det seg vel til.
Det er det som er problemet skjønner du, at hodet henger utenfor setet. Skal se på dette med å legge stolen bittelitt mer bak, og kanskje klare å stramme selene litt mer, om det ikke kommer seg litt da. |
|
|
|
|
|
#6 |
|
...
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.284
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Hva er best, sete med fempunktssele eller beltestol?
Ja vi er fornøyd med setet. Eneste er beltestrammingen som du sier. Den er hard. Jeg drar først selene stramt over låret slik at slækket er over låsen. Så strammer jeg med å dra mot baksetet. Drar man for rett opp så er det nesten umulig å få strammet. I tillegg drar jeg selene der de synes bak på seteryggen slik at det blir lettere å bruker strammeren.
__________________
------------------------------------------------------------- Hard work has a future payoff. Laziness pays off NOW |
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|