Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Duer, vår og redebygging

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-04-08, 11:57   #1
Nina
pretty ballerina
 
Nina sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.792
Nina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelenNina er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Duer, vår og redebygging

I et par uker har jeg gått og humret litt for meg selv av naboens iherdige og til tider fantasifulle kamp mot skjærereir i parabolantennen. Min hukommelse er tydeligvis ikke hva den engang var, siden det bare er et år siden jeg utkjempet en lignende kamp mot et duepar som hadde bestemt seg for at takmønet vårt var et perfekt sted for oppfostring av små duebarn.

Og nå er de jaggu her igjen, trappen er full av duemøkk, og de to sitter så fornøyd og kurrer akkurat utenfor min rekkevidde. I år har de tydeligvis lært, siden de bygger redet sitt på det mest utilgjengelige stedet som finnes på huset, men det ligger selvfølgelig rett over inngangspartiet. Siden jeg er usedvanlig bløthjertet når det gjelder dyr, skjærer det meg i hjertet å måtte jage dem, men jeg trøster meg med at de ikke har lagt noen egg enda for da tror jeg ikke jeg hadde klart det. Det ser antakeligvis ikke så veldig smart ut der jeg står med en langkost i hånden og brøler ut av vinduet, men hva gjør man ikke for å slippe en trapp full av fugleskit.

Så til spørsmålet mitt, er det noen som vet om man får kjøpt disse spikermattene(?) som er på mange offentlige bygg noe sted? Tror kanskje det hadde vært lurt å installere det slik at jeg slipper denne kampen til neste år.

Nina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no