The Other Boleyn Girl
Jeg har ikke egentlig tenkt å se filmen - jeg leste boken, og den er underholdende, men ganske grunn, og jeg antok at filmen ikke akkurat kom til å gi historien mer dybde. Men det er Scarlett Johansson og Natalie Portman som spiller Boleyn-søstrene, og det kunne nesten være grunn nok til å ville se filmen.
Det var i alle fall nok til å få meg til å lese sammenligningen mellom bok og film i The A.V. Club, og den kan absolutt anbefales. Jeg siterer slutten her (uten spoilertagger; Portman spiller Anne Boleyn, og jeg antar at de fleste er klar over at hennes historie ikke hadde en lykkelig slutt):
Sitat:
That aside, will audiences ever get tired of seeing Natalie Portman being slowly and thoroughly broken down into a state of abject, weeping helplessness? This, V For Vendetta, Goya's Ghosts … Are they all just revenge for the Star Wars prequels or something? I'm personally getting pretty tired of seeing her ritually abused.
__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
|