Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

En betraktning rundt dette med jule-/adventskalendere

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 02-12-07, 21:02   #11
Tangina
godtemonster
 
Tangina sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Innlegg: 6.359
Tangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner tilTangina er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: En betraktning rundt dette med jule-/adventskalendere

Jeg og mine to søsken vokste opp på 60-tallet med en pakkekalender på deling. Syntes det var hyggelig med den kalenderen, men ville at storebror skulle venne seg til at han ikke fikk pakke hver dag allerede i fjor før lillebror var født, så da fikk han og pappaen annenhver dag. Men det ble mange ting likevel - litt for mye følte jeg - så i år har vi en hybrid pakke-og-opplevelsekalender fordelt på hele familien (storebror får annenhver dag mens vi andre deler på resten). Tror det er blitt færrest gaver og flest opplevelser, og til treåringen er det ting som nisselue til nissefest i barnehagen, et lite teatersminkesett, en utkledningsmaske, og et julehefte. Av opplevelser har vi bl.a. besøk på julemesse på Folkemuseet for mamma og poden i dag - stor suksess med tur i hest-og-vogn, kandisert eple, nisseverksted mm. Ellers har vi også pepperkakehuspynting, fest med gode venner, julegavelaging, kino med pappa og teater (Pulverheksa) med mamma. Tror det blir bra - jeg er i hvert fall svært fornøyd.

__________________
Gutta -04 og -07

Sist redigert av Tangina : 02-12-07 kl 21:29. Årsak: Håpløs gramatikk. :gaah:
Tangina er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no