Sv: Gruffetråd #20
Opprinnelig lagt inn av Bloppy, her.
Det burde være «straff nok» at du trekkes i penger for det du jobber. Ikke at du får 0,- hvis du går over antall timer. Lønnen for det jeg har jobbet får jeg i midten av januar.
Jeg er SÅ glad for at jeg hadde en god bufferkonto før jeg ble syk. Og at jeg klarer å spare litt de fleste månedene. Selv om det noen ganger går ut av den kontoen også. Som i oktober da kjevebetennelse kostet meg 15000,- Eller da jeg måtte ha en bro for et år siden. Eller nå når jeg står uten lønn rett før jul.
Ja, og dette med økonomi påvirker jo både mentalt og fysisk.
Jeg arvet 250 000 i 2022. Samme år ble jeg singel, og skal leve på minste uføretrygd, 20 700 utbetalt i måneden. Utfordrende å klare seg med nåtidens leie- og matpriser, gitt. Gruer meg også til bufferen er brukt opp. Håper virkelig behandling hos tannlege kan komme innunder frikortet.
__________________
When you know better, you do better.
|