Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Juletråden 2020

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-12-20, 23:53   #11
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.174
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Juletråden 2020

2020 ass.

Plan A: Reise til svigers, feire jul der, ta med alle derfra hit, og feire nyttår her.
-Utgikk på grunn av alskens komplikasjoner.

Plan B: Feire jul her, med svigers på besøk, de reiser tilbake til nieses/barnebarns bursdag den 27. og tar med våre to yngste, jeg og mannen og eldste kommer etter den 28., etter eldstes timeavtale, vi feirer nyttår der, og reiser hjem lørdag 2.januar.
-Guttungen havnet i midlertidig karantene på grunn av klassekamerat som kan eller ikke kan ha covid (venter fortsatt på svar). Dersom negativ test - svigers kommer hit, og planen gjennomføres som tenkt. Dersom positiv test:

Plan C:
Vi feirer jul her uten svigers, guttungen er i karantene til den 28., da reiser vi til svigers og feirer nieses bursdag en dag forsinket, og blir til over nyttår.
- Svoger (nevnte nieses far) får time til operasjon rett over nyttår og får TOTALFORBUD mot å møte noen som kommer fra andre steder før operasjonen. Det samme får resten av familien. De kan ikke møte oss, de kan ikke ha bursdagsfeiring for niese, de kan ikke feire nyttår med oss. Drar vi dit kan ikke barna være sammen med søskenbarna, og da er egentlig vitsen borte med å reise, for dem i alle fall.

Plan D:
Vi blir her gjennom hele jula og feirer også nyttårsaften her. Svigerforeldrene mine er invitert, de kan komme til julaften hvis guttungens klassekamerat får negativt testresultat, og de føler seg komfortable med det, eller, hvis gutten tester positivt, kan de komme hit fra den 28. og feire nyttår med oss. Mannens bror med høygravid samboer, som bor her i byen, kommer hit på nyttårsaften.

To be continued ...

Er det noe dette året har lært oss, så er det i alle fall å være fleksible, og ta ting som det kommer.

Nå har jeg vasket stuegulvet og tørket litt støv, har strøket noen duker og finskjorta til guttungen, hentet ned julepynten og juletrefoten fra loftet, fylt julestrømpene til ungene og gjemt dem vekk, kjøpt inn litt flere juleblomster, og pakket inn enda litt flere gaver. Begynner å nærme seg veldig klart her. Resten av pyntingen tas som vanlig i morgen, inkludert treet, som er det siste som skjer før vi legger oss. Det må handles inn litt flere matvarer (påfyll av ditt og datt, det viktigste er heldigvis i hus), men det skal mannen få gjøre. Godt å føle at jeg er i rute!

__________________
µ 05 07 07
My er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no