Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Blir du mormor/farmor/morfar/farfar eller bestemor/bestefar?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-07-17, 15:41   #11
IOA
WF: BNBE
 
IOA sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.283
IOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelenIOA er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Blir du mormor/farmor/morfar/farfar eller bestemor/bestefar?

Det tenker jeg de må bestemme selv. Jeg er vokst opp med bestemor og bestefar (pappas side), og mormor og morfar (mammas side). Søskenbarna mine har brukt samme navnene, siden mamma bare har søstre med barn.

Ungene mine sier abuela og abuelo om farens foreldre. Mine foreldre fikk i sin tid velge, og jeg husker jeg ble veldig overrasket over hvor gjerne faren min ville hete bestefar. Så da ble det bestemor og bestefar. Søstera mi har akkurat fått barn, som den første av mine søsken, og da ble det bestemor og bestefar for min lille nevø også.

Ungene mine har brukt oldemor Å og oldemor I for å skille oldemødrene sine. Det har vært helt greit og forståelig.

__________________
IOA - stolt mamma til Snuppa feb 05 og Lillebror mai 09.
IOA er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no