Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Snart 8. mars: Har vi noe å kjempe for?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-03-17, 10:50   #17
nolo
Fola Blakken
 
nolo sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 10.201
Blogginnlegg: 86
nolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Snart 8. mars: Har vi noe å kjempe for?

Opprinnelig lagt inn av Acsa, her.


Noe av det om har provosert meg aller mest når det gjelder feminisme i Norge i det siste, er at vi har en kvinnelig gravid statsråd som tillater seg å rakke ned på feminismen. At det er overhodet mulig å være så historieløs at man ikke ser at man står på skuldrene til tusener av kvinner som har kjempet fram kvinner i politikken, kvinner i offentligheten også om de har barn, permisjonsrettigheter, barnehageplasser osv. Jeg veksler mellom å bli matt og rasende.

Ja, ikke sant? Snakk om å tråkke på dem som har gått foran og kjempet frem det hun tar som en selvfølge i dag.

Med Trump og ondkristne republikanere i det hvite hus, så er det viktigere enn noensinne å kjempe for retten til trygg og tilgjengelig prevensjon og abort for kvinner verden over.

__________________
Minst en gang om dagen bør vi høre en liten sang, lese et godt dikt, se et vakkert bilde,og - om mulig - si et par fornuftige ord.
(Goethe)
nolo er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no