Sv: Ting som irriterer, vol II
Jeg vet at trikketurer er et gjennomgangstema for meg her (på tross av at jeg faktisk liker trikken sånn egentlig), men altså:
Når trikkene er så fulle at de kjører forbi holdeplassene hvis ingen skal av, og folk på presse seg på trikken for å komme med... Er det da greit å faktisk sette seg ned på de klappsetene som er i barnevogn/stå-områdene?
Jeg tenker som så at når det er så trangt, så kan man i stedet for de fire personene som kan sitte på de klappsetene bakerst i 19-trikken få plass til ca 6 ekstra personer. Derfor synes jeg det er på grensen til uhøflig å sette seg ned der når det er så fullt som det er nå, i stedet for å gi rom til flere folk som veldig gjerne skulle ha kommet i tide på jobb/skole. Så dette irriterer meg i dag.
(Jeg tar da for ordens skyld utgangspunkt i at det er snakk om friske og raske mennesker som klarer å stå på trikken de minuttene det tar fra Ljabru til Jernbanetorget.)
Men er jeg helt på jordet når jeg tenker sånn? 
__________________
|