Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Barnebursdag fri for gluten, laktose, nøtter og mandler

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-11-15, 21:57   #19
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.126
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Barnebursdag fri for gluten, laktose, nøtter og mandler

Opprinnelig lagt inn av Katta, her.

Ja, hvis det ikke er hyperallergiske unger er jeg enig. Men akkurat nøtter skal jeg vite at ikke er på anafylaksinivå før jeg har i nærheten av bordet.

Ja, det blir noe eget. Da må man passe på at ingen mat inneholder spor av nøtter. Men det er grader av allergi, og når det gjelder sånt som melk eller svin tåler barna stort sett at det finnes i rommet. Så lenge det ikke gis beskjed om noe annet. Det er bare å spørre foreldrene, det trenger ikke være snakk om hyperallergi, heller ikke med nøtter (for jenta med nøtteallergi i klassa til mine går det greit med "spor av", jeg spurte pga det stod på noe av kakepynten). Så det ville jeg tatt rede på først, før jeg gikk store omveier for å finne godteri som var helt uten spor av nøtter.

Og det er ikke noe problem å ha gelégodteri eller gelé til nøtteallergikeren selv om det er muslimske barn der, det er bare å tilby dem noe annet.

__________________
µ 05 07 07

Sist redigert av My : 06-11-15 kl 22:08.
My er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no