Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Å gi bort brukte leker/klær i julegave til "fattige" barn

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-11-14, 11:51   #11
vixen
Bør lage seg en tittel selv
 
vixen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2009
Hvor: Nordmøre
Innlegg: 8.900
Blogginnlegg: 8
vixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de flestevixen er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Å gi bort brukte leker/klær i julegave til "fattige" barn

Vi gir også brukt til barna våre. Kan også gi det i gave om det er noe dyrt/stort utstyr. Men skjønner godt at frelsesarmeen heller vil ha penger for å gi bort julegaver. Det å aldri kunne velge om man skal kjøpe nytt eller brukt er ingen god følelse og forsterker følelsen av å føle seg utenfor. Jeg putter gjerne på mini en brukt ulldress fordi det er bortkastet å kjøpe nytt når vi har en etter junior. Selv om det er en flekk som ikke går bort eller den er litt slitt på ermene. Det å føle seg "normal" med å kunne gi ungene leker i orginalpakningen en sjelden gang eller ta de med på tusenfryd uten at det velter flere måneders husholdning handler ikke bare om kroner og øre. Det handler om å føle seg likeverdig. At vi lever i et samfunn med sånne standarder sier litt det også, men skjønner veldig godt det føles sånn. Har hatt unge mennesker som skal bli foreldre for første gang, men som mottar sosialhjelp. De har ikke råd til å kjøpe alt . Jeg var strålende fornøyd med å finne voksipose til fire hundre på finn, mens de ser på det som nederlag og går rundt på babyshop med klump i magen.

vixen er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no