Sv: Franske vaniljeboller
Opprinnelig lagt inn av bønna, her.
Dette måtte jeg prøve. Første ladning i ovnen nå. Det ble litt over to brett, neste gang vil jeg prøve å lage litt større boller for å få færre og plass på to brett.
En deilig deig!
Men jeg slet litt med å smøre på smør på leiven, det ble til at jeg smelta det og pensla på. Og å drysse vaniljesukker over uten at det ble klumper var også vanskelig? Og å brette leiven sammen, den var jo så stor og løs at det ikke ble noen pene bretter akkurat... men virket ikke som om det var så farlig, de skulle jo tvinnes likevel. Gleder meg til de er ferdig!
Jeg hadde helt mykt meierismør, som hadde ligget på benken fra kvelden før. Tok ei skje, og bare dro det utover. Vaniljesukkeret bare fordelte jeg over helt enkelt fra koppen 
Brettee ble ikke alltid pene nei, men det blir bra til slutt når de stekes! 
__________________
Enten går det bra, eller så går det over.
Sist redigert av Nessie : 21-09-14 kl 12:29.
|