Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Hvordan gikk barnet fra grønnsaksnekter til grønnsaksspiser?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 02-04-14, 14:41   #18
Nera
Pandemonium
 
Nera sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2008
Innlegg: 7.151
Nera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Hvordan gikk barnet fra grønnsaksnekter til grønnsaksspiser?

Jeg kjenner at jeg må prøve det der "ikke lov til å røre"-trikset. Jeg har to barn som er svært skeptiske til det meste av mat, og storesøster spiser egentlig bare ørlite paprika og agurk av grønnsaker, uansett tilbud. For det meste tåler hun ikke en gang at ting ligger på fatet.

Dessverre mistenker jeg også at hun gjennomskuer meg, så jeg må innføre en passende "straff" for den som våger å smake på grønnsakene", i form av noe positivt.

Lillebror nekter stort sett det meste av middagsmat, så der har vi helt andre utfordringer.

__________________
There's a fine line between wrong and visionary. Unfortunately, you have to be a visionary to see it.
2009 2012
Nera er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no