Sv: Er det marked for dette? (Leie av klær til barn)
Siden du er den eneste som synes dette er en god ide, og kommer inne i tråden som nyregistrert bruker, er det ikke unormalt at man lurer på om du har en tilknytning til konseptet. Skjønner du ikke det, er det kanskje flere enn oss som bør sette seg litt inn i bakgrunnen før de diskuterer en sak.
Dertil, nei, jeg vil slett ikke ha vintersko eller støvler i feil størrelse. For store støvler faller av. For små støvler er iskalde.
Jeg tok med meg min datter for å kjøpe nye støvler forrige helg. Hun er to år gammel, og jeg hadde egentlig tenkt å plukke med meg 22 eller 23 litt sånn utfra at hun altså har sko i den størrelsen sånn ellers, sandaler (brukes inne i bhg) i 22 og vintersko i 23, men etter at foten og støvlene ble målt i butikken gikk vi derfra med 24, mindre kunne de ikke være. Dette til jenta som hadde støvler i 20 fra i høst. Skostørrelser er ikke lett å forutse, synes jeg.
Min sønn får nye vintersko sånn rundt nyttår, hvert år. Da har han plutselig gjort et hopp i størrelse. Som liten fikk han sine første sko i str 20 på høsten. I julefeferien måtte han ha nye, str 22. Han fikk senere sandaler i 22, joggesko i 22 og til høsten passet forttsatt vintersko str 22, inntil rundt jul, da var det å bytte alt i 24. Nå for tiden fungerer det derfor greit å kjøpe nye sko i desember/janaur som han også bruker neste høst, men hvor lenge dette med at han vokser to skostørrelser i desember hvert år varer, vet jeg jo ikke. Søstra har altså ikke vært like forutsigbar, heller.
skostørrelser er ikke lett, og min erfaring er at det er viktig å ha med foten for å prøve.
__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
|