Sv: Flørtende kvinner er selv skyld i voldtekt (Aftenbladet)
Opprinnelig lagt inn av Misteri, her.
Så kvinner skal egentlig ikke gå ut å ta seg en fest da? Alle kan havne der at de får for mye. Klær er utringet og sexy, veldig vanlig når moten er slik! De står da ikke å skriker siden jeg er full, sexy å flørtete, så er det bare fritt fram! Kom å ta meg!!
Ingen! Absolutt ingen har lov å gjøre noe med din kropp som man ikke selv ønsker. Er det slik holdning vi skal sende videre til døttrene våre.
Skulle nesten vært artig å hørt om noen av disse mennene som har svart her, om de hadde barn. Så datteren din, vist hun kler seg sexy, bli full, ja da hadde det vært hennes feil!
Nei fy, jeg blir forbanna her. Vi lever jo for faen meg i steinalderen enda med den tankegangen!
Da må jeg jo bare spørre deg. Hvis en kvinne kler seg sexy, drikker seg full, flørter og kliner med vilt fremmede, og blir med en eller flere hjem på slutten av kvelden - har hun da INTET ansvar hvis kvelden ender med sex? Er det helt galt av mannen å tro, når de har flørtet, danset og klina hele kvelden, og hun blir med han hjem, at hun kanskje vil ha sex?
Er det ikke naturlig å kreve at kvinnen må si nei litt før penetrasjonen? Burde hun ikke tenke over konsekvensene når hun blir med mannen hjem eller i bilen hans?
|