Sv: Skolevesker til 11000
Opprinnelig lagt inn av pøbelsara, her.
Jeg har da ikke hevdet at noen har hevdet at jeg eller andre er idioter.
Og hva mener du med synsing? Jeg argumenterer akkurat slik du gjør, og hvorfor i huleste er en mammas opplevelse av kjøpepress på en skole (som hun ikke har barna sine på) riktiigere og gyldigere ogmindre synsing enn min opplevelse av lite kjøpepress på en skole jeg har barna mine på?
Dette er et sitat fra deg:
Jeg vill ikke ha kjøpt en jakke til 7000, men nekter å anse folk som gjør det som komplette idioter.
Da leste jeg deg slik at det gjør mange andre her inne.
Men fordi du ikke opplever kjøpepress i området du bor i, er det ingen automatikk i at ingen andre opplever det? Du vil ha deg frabedt at andre skal omtale de som bor på vestkanten som en homogen gruppe, men sånn som du argumenterer, så omtaler du jo vestkanten som et sted der det ikke er mer kjøpepress enn andre steder, frodi DU ikke opplever kjøpepress? Ser du virkelig ikke at du kaster stein i glasshus nå?
Og må man ha egne barn på en skole for å ha en mening om det kan være kjøpepress et sted? Hva om man kjenner folk der som opplever kjøpepress da, og kanskje mer kjøpepress enn andre steder?
__________________
When you know better, you do better.
|