Sv: Franske biler
Warrenty Direct ser ikke resultatene opp i mot kjørelengde. Her er tallene fra f.eks. Svensk Bilprovning mer interessante da kjørelengde er oppgitt. Også Dekra sine resultater ser på kjørelengde.
Poenget er at det man ser ut i fra bl.a. tallene til Svensk bilprovning, at det er store forskjeller mellom merker og modeller hvor mye de brukes. At det blir mer feil på biler som brukes mer er helt naturlig. Merker som bl.a. Audi, BMW, VW, Volvo, Saab og noen andre har typisk ganske lang gjennomsnittlig kjørelengde sammenlignet med en del andre merker ifølge de svenske tallene.
Nå er 5008 såpass ny at det ikke er gode statistikker på den foreløpig. Det som er av nyere statistikker gir ikke et spesielt godt inntrykk for verken Peugeot, Citroën eller Renault. I stor grad er Peugeot og Citroën basert på samme teknologi/plattform. Totalt for merkene kan det også være en del modeller som trekker opp snittet - f.eks. Peugeot og Citroën selger modeller som egentlig er designet og produsert av Mitsubishi og Toyota (Outlander og ASX er fra Mitsubishi, men selges også under disse merkene. Toyota Aygo finnes også som Peugeot og Citroën).
Spørsmål er jo også om man tenker å kjøpe ny bil og hvor lenge man har tenkt å ha bilen....
__________________
"I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand"
[J-2003 - G-2005 - J-2008]
|