Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Spikerhjørnet

Ta dere sammen, norske damer!

Spikerhjørnet Speaker's corner. Forum for lengre debattinnlegg og meninger, politikk mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-01-13, 22:35   #11
Pøblis
Panzerekstremfeminist
 
Pøblis sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 19.425
Blogginnlegg: 361
Pøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ta dere sammen, norske damer!

Alle kommentarfelt er jo det, MegaMie. Jeg reagerer på at hun 1) tydeligvis overhodet ikke har tenkt over hva hun sier. Selv om hun i intervjuet fortelle hvor lei seg hun ble av stormen rundt mannens uttalelser om at han nektet å trille barnevogn og å skifte bleier. Jeg reagerer også på at hun 2) klarer å høres utrolig fordømmende ut når hun sier at norske kvinner må skjerpe seg og at det bare er å ... Også reagerer jeg på 3)at hun må være utrolig lite reflektert når hun kan hevde at mannen hennes er en mannemann fordi han ikke driver med vogntrilling og bleieskift. og 4) at treningsbehovet ikke akkurat kobles mot helse, men utseende - noe hennes venninne Sølje klarer å utbrodere enda mer i VG i dag. 5) Kvinner må ikke tro at de bare kan hive på seg mannens skjorte og spise hva de vil bår de er gravide, må vite.

Jeg tenker at hvis det nå ett eller annet sted i alt dette utrolig nekete tøvet ligger skjult et budskap om at man ,må trene fordi det er sunt, så 1) ligger det litt vel godt begravet under et kaudervelsk om spising og passing av vekt og forsakelser og besserwissertakter og prat om sminke og vesker og sko. Og dessuten er det 2) ikke akkurat noe revolusjonerende nytt med det meget godt begravde budskapet, heller.

Jeg synes det er skremmende at nek som Trude og Marte her og fotballfrua og fandens oldemor blir fremstilt som rollemodeller samtidig som feminisme og likestilling og sånn blir omtalt som noe omtrent på linje med svartedauen. I hvertfall i avisenes kommentarfelt.

__________________
I myself have never been able to find out precisely what feminism is: I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat or a prostitute. Rebecca West
Pøblis er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
boble, fele


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no