Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Skilpaddas flisespikkeri

Treng kjapp nynorsk-hjelp - om verbet "å skriva"

Skilpaddas flisespikkeri Ingen flis for liten - her er det fritt frem for alle pedanter!

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-12-12, 10:28   #1
zeppelin
Jamning
 
zeppelin sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2008
Innlegg: 1.806
zeppelin er virkelig godt liktzeppelin er virkelig godt liktzeppelin er virkelig godt liktzeppelin er virkelig godt liktzeppelin er virkelig godt liktzeppelin er virkelig godt liktzeppelin er virkelig godt liktzeppelin er virkelig godt liktzeppelin er virkelig godt likt
Standard

Treng kjapp nynorsk-hjelp - om verbet "å skriva"

Undersøkingar har vist at det blir skrive langt fleire skjønnlitterære tekstar til eksamen, enn det blir skrive saktekstar.

eller

Undersøkingar har vist at det blir skriven langt fleire skjønnlitterære tekstar til eksamen, enn det blir skriven saktekstar.

eller

Undersøkingar har vist at det blir skrivne langt fleire skjønnlitterære tekstar til eksamen, enn det blir skrivne saktekstar.

Og kva i guds namn heiter denne formen av verbet? Eg har jo ei ordbok, men det går heilt trill rundt i hovudet, og eg veit ikkje kva form av verbet eg skal sjå etter.

(kjenner meg ørlite dum ja )

__________________
doing the dishes while doing the dishes
zeppelin er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no