Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Konfirmasjonskakeskrytetråd

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-05-12, 17:10   #29
m^2
Bør lage seg en tittel selv
 
m^2 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 14.070
Blogginnlegg: 122
m^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Konfirmasjonskakeskrytetråd

Puh - ferdig! Jeg lagde kake til min niese i 2 lag med pyntefigur på toppen. Jeg tok ikke bilde av det ferdige produktet ( ) men det så imponerende ut - den hvite putekaken stod oppå den blå kaka, også pyntefiguren (som vi kaller stutt-tjukka ) oppå der igjen. Akkurat slik min søster ville ha det. (det logiske med en pute oppå toppen av en rund blå kake er noe annet, men det var nå slik hun ville ha det.

Blå kake: vanlig bløtkake med vaniljekrem og banan, bringebær og kremfløte, og blått marsipanlokk. Blomstene er lagd med god hjelp av konfirmantens lillesøster i marshmellowfondant og ligner _litt_ på blomstene på kystdrakten til konfirmanten. Bladene skulle gjerne vært mørkegrønn, menmen, sånn ble det. de hvite greiene foran på kaka var navnet hennes i hvit mmf, som jeg har tatt bort i fotoediteringsprogrammet).
Hvit putekake oppå der: min søsters gode kvikklunsjkake med sjokoladekrem inni og dreamy creamy hvit sjokoladekrem på utsiden, og fondant ytterst. Det synes ikke så godt, men de tannpirkerne står der for å holde fast en "blondekant" som dekker sømmen på putekaka, den satt jaggu fast uten tannpirkere også. Flaks. (dog hadde vi mat-superlim, så...)

Også pyntedokka oppå der igjen, lagd i marshmellowfondant, med kystdrakt på.


Sist redigert av m^2 : 21-02-18 kl 19:12.
m^2 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no