Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Hardangerbunad eller Sunnhordlandsbunad

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-05-12, 14:50   #15
Mandarin
godt brukt
 
Mandarin sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Der
Innlegg: 8.130
Blogginnlegg: 259
Mandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de flesteMandarin er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hardangerbunad eller Sunnhordlandsbunad

Opprinnelig lagt inn av Adrienne, her.

Man kan få jakke til Sunnhordlandsbunaden også, den ser veldig praktisk ut når vinden uler rundt hjørnene.

Jeg synes Hardangerbunaden er finere enn Sunnhordlandsbunaden, men da må man velge søm på bringeduk og belte med omhu.

Av de ulike variantene av Sunnhordlandsbunaden synes jeg den røde er finest, med enten hvitt eller vevd forkle (og det er tilfeldigvis den jeg har).

Helt enig.
Jeg har Hardanger selv, men kunne tenke meg ny bringeklut og nytt belte. Gjerne vevd. Vinterbunaden er nydelig.

Mandarin er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no