Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Divines spør-og-lær-forum

Dere som bor i Stavanger - et rundkjøringsspørsmål

Divines spør-og-lær-forum Spør om alt mulig du lurer på - kanskje er det noen som kan svare.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-03-07, 15:14   #1
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Dere som bor i Stavanger - et rundkjøringsspørsmål

Dere vet den nye store rundkjøringen på Gausel, den som ligger rett oppfor Stadion? Den er jo skikkelig forvirrende, ikke som de andre rundkjøringene jeg har kjørt i.

Når jeg kommer fra Stavanger og mot Sandnes, skal jeg da ligge i det innerste feltet? Jeg pleide å ligge i det ytterste før, siden jeg jo skulle svinge av mot "karusellen", men så sa ei venninne som nettopp tok lappen at man kun skulle ligge i det ytterste feltet om man skulle opp mot rideskolen, at man måtte legge seg i det innerste om man skulle mot Sandnes, og så blinke seg over i det ytterste rett før man svingte inn mot karusellen.

Så nå gjør jeg jo det, men jeg ser jo at 90 % av de som kjører i den rundkjøringen kjører feil, på den måten jeg gjorde før. Alle legger seg ytterst, og nå tuter de jo på meg når jeg legger meg riktig, slik kjøreskolene sier man skal.

I hvilket felt skal jeg egentlig ligge? Kjøreskolene må da ha rett? Må bare tilføye at jeg aldri har problemer med andre rundkjøringer, men denne er jo spesiell. Har hørt mange klage på denne.

Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no