Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Lysbakken-saken

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-03-12, 00:32   #11
Irma
Ekvilist
 
Irma sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 13.117
Blogginnlegg: 25
Irma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme omIrma har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lysbakken-saken

Skal vi se. Jeg har som kjent mer sympati med SV enn FrP. Så når slike utsagn dukker opp;

Opprinnelig lagt inn av noen, her.

Ja, og jeg er litt overrasket over at denne saken ikke har blitt diskutert mer på FP.

Opprinnelig lagt inn av noen, her.

Hadde det vært innen FrP-systemet dette hadde skjedd, tror jeg saken ville fått en helt annen oppmerksomhet her inne, og det er nesten så jeg får en følelse av at vi har "sviktet" ved ikke å gi denne saken mer oppmerksomhet. Joda, det høres rart ut, men sånn er det.

så føler jeg meg truffet. Ikke som i "skyldig" men som i "svar skyldig". Jeg har helt siden saken dukket opp lurt på om jeg skulle starte en tråd om nettopp denne saken for å bli litt mer opplyst. Men siden jeg følte at spørsmålet var så dumt, så var det litt for pinlig å starte tråden. For jeg har fulgt med litt sånn overfladisk i media, men jeg hadde fram til for et par dager siden eller noe sånt fortsatt ikke skjønt konkret hva som var saksbehandlingsfeilen. Det surret og gikk om saksbehandlingsfeil, forsvunnede mailer og sms og selvforsvarskurs uten at jeg egentlig ble så veldig mye klokere. Hvis jeg endelig har forstått det riktig så har Lysbakken godkjent noe som har vært tradisjon i departementet gjennom flere regjeringer så lenge budsjettet har vært begrenset, å droppe utlysningen av midler til en sak. Og i denne saken gjaldt det et prosjekt folk i SU har jobbet for, folk i hans eget parti. Han burde ha meldt seg inhabil. Jeg synes saksbehandlingsfeil er dumt, om det er tradisjon eller ei, og absolutt ikke bra. Godt at det blir tatt tak i.

Jeg mistenker at det er flere enn meg der ute som ikke helt har forstått hva saken dreier seg om. Og da blir det ikke like lett å ta klar stilling som ved FrP sine tradisjonelle saker om ulovlig sexkjøp, voldtekter, filming av mindreårige i dusjen, sex med småjentene/guttene i partiet osv. Når det da dreier seg om midler til et formål som de fleste synes høres sympatisk ut, så skapes ikke tilsvarende engasjement som når man har noen som er personlig berørt og skadelidende av overtrampet. Det gjør selvfølgelig ikke saksbehandlingen noe mindre gal, men jeg kan forstå at reaksjonene ikke blir like store hos folk flest, det være seg SVere eller folk fra H. Engasjement og sinne i forhold til støtte til et forebyggende voldtektstiltak med en saksbehandlingsfeil på kjøpet hvor man kjapt beklager, eller engasjement i forhold til en person som ser ut til å ha begått et overgrep/voldtekt hvor partiet gir blanke i det påståtte offeret og støtter den påståtte overgriperen, med massiv sutring om å bli forfulgt - og aldri noen beklagelse. Vanskelig valg.

FP er ikke akkurat et forum tilegnet venstresiden, det er masse folk fra høyresiden politisk, så jeg har ingen tro på at dette har blitt tiet i hjel fordi det gjelder godeste Lysbakken. Massive oppslag og oppmerksomhet rundt nestlederen i V og nå (og i lang tid) Lysbakken synes jeg synliggjør at det ikke er slik at det kun er FrP som får så ørene flagrer når det har blitt gjort feil.

Jeg ser at flere her nevner Lysbakkens korrupsjon, hva legger dere i det? Til og med FrP er tydelige på at dette ikke ligner korrupsjon, og jeg har knapt sett den påstanden som et seriøst innspill tidligere. Så vidt jeg har forstått har Lysbakken gitt mer til saker fremmet fra høyresiden enn fra SU. Jeg synes det er helt uproblematisk at en stortingsrepresentant / departemntet gir til prosjekter som har vokst fram hos "sine egne", og stusser litt over at det ser ut til å ha fått mer fokus enn selve saksbehandlingsfeilens innhold. Vi kan vel ikke ha det slik at de som sitter i regjering aldri skal kunne gi til formål som passer deres prioriteringer og profil fordi det har spiret og grodd et prosjekt hos noen som tilhører samme parti? Men skal det skje, så må man selvfølgelig gjøre det på den riktige måten. Det har åpenbart ikke Lysbakken sørget for.

Opprinnelig lagt inn av noen, her.

FrP-sakene har blitt diskutert over mange sider basert på relativt tynt grunnlag. Og de har ikke vært mindre opplagte enn denne.

Hvilke saker tenker du på?

__________________
Poden 2005 og Pjokken 2008

Sist redigert av Irma : 06-03-12 kl 00:43.
Irma er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:55.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no