Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Symaskin til amatør

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-10-11, 12:08   #1
Morgaine
Aquademiker
 
Morgaine sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2011
Innlegg: 278
Morgaine er litt kulMorgaine er litt kul
Spørsmål

Symaskin til amatør

Jeg har lyst til å begynne å sy. Jeg har ikke sydd mye i min tid men jeg vet at jeg kan det. Jeg er rett og slett ganske god på håndarbeid sånn helt uten videre.

Datteren min (6) har fått en Janome Sew Mini da hun visstnok er kjernefamiliens håndarbeidshåp. (min slekt er over snittet dyktige til all slags håndarbeid)
Symaskinen er, som navnet tilsier, ganske liten.

Spørsmålet mitt er da, bør jeg holde meg til den fram til jeg har bevist for meg selv og verden at jeg har planer om å sy, sy, SY! ?
Eller bør jeg sette voksensymaskin på ønskelista til jul?

Vil sygleden komme lettere med en voksenstrl symaskin eler bør jeg kunne sy det meste på denne lille hvis jeg bare prøver?

Og hva slags symaskin bør jeg isåfall ønske meg? Den bør være enkel og billig. Ikke så billig at den knekker sammen etter første putetrekk, men altså i billigklassen - ikke noe fancysmæncy.


Legger ved link til utfyllende info om Janome Sew Mini så kanskje noen av dere med litt peiling kan si meg litt mer om den...
http://www.hancockfabrics.com/Janome...VVviewprod.htm

__________________
05 & 08
Ikke reserver en plass i hjerte ditt til dem som ikke ønsker å være der. De som ønsker å være en del av livet ditt vil gjøre en innsats for å ta del i det.
Morgaine er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no