Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Alternativ til stryking av klær?

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-07-10, 19:24   #18
Chanett
navnet sjemmer ingen
 
Chanett sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 13.327
Chanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt av
Standard

Sv: Alternativ til stryking av klær?

Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.

Jeg stryker bare bunadsskjorter og ting som skal brukes til riktig fint. mannen stryker skjortene sine selv.

Men mine kjør er ikke særlig krøllete etter vask, hvordan klarer dere å vaske og tørke ting så det blir krøllete, da?

Jeg sentrifugerer stort sett aldri på mer enn 1000 omdreininger, jeg lar det ikke ligge i vaskemaskinen, jeg rister tøyet godt ut før jeg henger opp (her er det mange som synder, tror jeg) og bretter det pent sammen med en gang når jeg tar det ned. Inn i skapet og ferdig til bruk.

Her sentrifugeres det på ca 1000 omdreininger og ristes veldig godt før det henges opp (prøver alltid å tørke i vinden så sant det ikke regner). Likevel er det en del av plaggene (ikke jerseyplagg og t-skjorter), men type bomull og lin som må stykes. Jeg liker ikke småkrøllene som stoffet lager. Merkelig nok er det som regel sommertøyet som må strykes, så jeg ser for meg at det er av tynnere stoffkvaliteter enn vintertøyet og at det er derfor.

Mannen stryker selvsagt egne ting. det vil si. Han stryker fint lite, men det bryr jeg meg ikke om. Jeg er jo ikke mammaen hans.

Chanett er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no