Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Diettens første dag. Lettere :urk:

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-09-09, 00:15   #11
m^2
Bør lage seg en tittel selv
 
m^2 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 14.025
Blogginnlegg: 122
m^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Diettens første dag. Lettere :urk:

Jeg er helt overbevist om at mye kan knyttes tilbake til det ja, Polyanna. En tankegang går ut på at om man mangler enzymer eller hva det var i tarmen for å bearbeide deler av det man spiser, kan denne maten istedet gå til å holde liv i uheldige bakterier og hva-har-du. (Gjæroppvekst, også i underlivet f.eks). Disse kan så igjen påvirke både mage og andre deler av kroppen negativt. Litt sånn enkelt sagt.
Lavoksalat-diett brukes f.eks mot nyrestein, fordi disse oksalatene bidrar til krystallisering på en eller annen måte. Hvis man spiser kalsium så-og-så lenge før måltid med oksalat kan det motvirke den negative effekten av en eller annen grunn. Osv. (jeg er IKKE helt utlært hvertfall, den saken er klar!)

m^2 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:15.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no