Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Kvinners sykefravær øker mer enn menns ...

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-09-09, 14:48   #17
Pepper Lemon
Peppy!
 
Pepper Lemon sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 10.683
Blogginnlegg: 253
Pepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Kvinners sykefravær øker mer enn menns ...

Jeg måler i grunn ikke likestilling mellom meg og min partner utfra hvem som gjør mest husarbeid. Vi har ulik standard for hva som er godt nok av rengjøring etc, og dersom min mann synes det er fullstendig waste of time å støvsuge hver dag mens jeg synes det er nødvendig - da tar jeg det på egen kappe. Nå er det tilfeldigvis slik at vi gjør sånn ca like mye/lite husarbeid, men det gjør oss altså ikke likestilte.

Ansvar for barnet og karriere er det svake punktet tenker jeg. Hva gjelder foreldrerollen overfor barnet vi har er vi fullstendig likestilte. Virkelig. Karriere er derimot mer ustabilt. P.t. jobber vi like mye, men jeg frykter ubalanse når/hvis vi får flere barn. Jeg tror det er jeg som kommer til å lide da, og det bekymrer meg. Og han, forsåvidt. Men av diverse praktiske årsaker er det vanskelig å gjøre det annerledes. Jeg frykter at dersom jeg blir mer forelder enn han så vil det forfølge oss videre, og vi havner i en klassisk "din jobb er viktigere enn min"-felle.

Snakket jeg meg bort nå?

Pepper Lemon er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no