Sv: Røyker dere i folkemengder?
Jeg er fanatisk når det kommer til røyk. Men jeg er også pysete, og tør ikke si noe om noens røyk plager meg. Så da blir det egentlig mitt eget problem vil noen kanskje mene.
Jeg blir skikkelig sur om noen stiller seg rett inntil meg og røyker så røyket legger seg som et teppe rundt hodet mitt. Noen ganger lurer jeg på om vedkommende ville syntes det var greit om jeg sto og drakk alkohol og tømte alkohol i munnen på vedkommende. Ja, en barnslig tanke, men jeg blir nå litt sur der jeg står. Og en del røykere syns jeg er VEL opptatt av at de har rett til å røyke hvor enn det skal være utendørs.
Jeg mener rett og slett at noe som er bevist så skadelig for andre bør nytes et sted der det ikke volder noen skade. Og det stedet er i alle fall ikke utenfor døra på kjpesenteret, eller i busskuret.
__________________
Mjau maler videre...
|