Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Hva bør vi se i USA?

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-04-09, 22:46   #16
shute
prokrastinator
 
shute sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2009
Innlegg: 5.649
shute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hva bør vi se i USA?

Alt..! USA er et fantastisk ferieland.

I nærheten: Savannah er nydelig, St Augustine er fin. Om dere har sansen for ekstremkitsch kan jeg anbefale Dollywood/Pigeon Forge, GA. Like i nærheten av sistnevnte er Bryson City, Blue Ridge Parkway og the Smoky Mountains severdige. Juliette, GA, er en søt visitt for de som har et forhold til Stekte, grønne tomater - ikke et besøk i seg selv, men om man likevel skulle kjøre mot Atlanta.

The Florida panhandle har mil på mil med folketomme strender for de som liker det. Sørlige Alabama er veldig old south-sjarmerende, det samme er storparten av Mississippi.

Graceland var en skuffelse (med mindre man har en greie for bryske, afroamerikanske uniformsdamer på 200 kilo - da er det et must. Ja, eller Elvis da), men Memphis er en deilig by. The Blues Highway/Route 61 fra Clarksdale og sørover til Vicksburg og Natchez er en finfin kjøretur - med finurlige stopp som veikrysset hvor Robert Johnson solgte sjelen til djevelen; et lite museum dedikert til Jim Henson og muppetsene i Leland; Natchez etellerannet Parkway; og et charmigt Coca Cola-museum i Vicksburg. Vi snakker nok mer langhelg enn helg for å kjøre hit fra Florida, men til Memphis går det vel fly. Nashville er kul.

I flyavstand: Grand Canyon og området rundt er akkurat så spektakulært som alle sier. Er man på den kanten av landet er White Sands National Monument, Sedona, Santa Fe og den der forsteina skogen ikke så langt fra Flagstaff tøffe ting også. Lar seg ikke kombinere på en langhelg, men flere.

Man får vel også billige flybilletter i fleng til Yucatan-området. Deilige Mexico (og Guatemala). Chicago sjarmerte, mens New Orleans og San Francisco havnet på "litt skuffet"-listen min.

shute er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:24.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no