Sv: De som ikke vaksinerer barna er ...
Jeg er født og oppvokst i et vaksinekritisk alternativt miljø, der man er grunnleggende skeptisk til alt som kommer fra Folkehelsa og har masse konspirasjonsteorier rundt legemiddelbransjen og vaksiner. Jeg har valgt å vaksinere mine barn og er en varm tilhenger av vaksiner.
For det første har jeg hatt en del av barnesykdommene, siden jeg ikke var vaksinert, og steike så dårlig jeg var. Meslingene tok nesten livet av meg og min bror, knallhøy feber, vondt overalt og noen feberfantasier som skermte vettet av meg.
For det andre er det utrolig usolidarisk og kjipt å ikke vaksinere ungene sine, av hensyn til de ungene som ikke er sterke nok til å takle de sykdommene det vaksineres mot.
Dette er sykdommer som historisk og globalt har drept millioner av barn. Ingen grunn til å ta vare på alle tradisjoner.
__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.”
― Dorothy L. Sayers
|