Prektigere bergensbarn (bt.no)
Sitat:
- Ungdom i åttende og tiende klasse har rett og slett blitt prektigere. Siden 1999 har vi sett at de både drikker og ruser seg mindre, sier Arvid Skutle fra Stiftelsen Bergensklinikkene, som i dag la frem en fersk rapport om ungdom og rusmidler i Bergen.
Artikkelen kan leses her.
Sitat:
Dette er den femte undersøkelsen som Stiftelsen Bergensklinikkene har gjort blant ungdom i Bergen. Siden 1999 har rusbruken generelt gått ned i de spurte ungdomsgruppene.
- Bildet vi ser nå er veldig positivt. Det er ikke lenger så hipt å ruse seg og drikke lenger. Det er ikke slik at ungdommen i dag på død og liv skal knekke to sekspakninger med øl, sier Skutle.
Han vet ikke om trenden vil fortsette slik.
- Det kan endre seg. Ungdomskull kan være forskjellige, sier Skutle.
Dette er jo unektelig hyggelig lesning, men jeg kjenner jeg skulle likt å visst mer om årsakene. Er det gjort noen tiltak, oppfølging etc.? 
__________________
“Though she be but little, she is fierce!”
- Shakespeare
|