Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Alkohol til maten på julaften

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

Se resultatene: Alkohol til julemiddagen
Ja 191 77,64%
Nei 55 22,36%
Deltakere: 246. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-11-08, 18:37   #11
Kaprifol
Kjernesnill
 
Kaprifol sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.458
Blogginnlegg: 89
Kaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de flesteKaprifol er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Alkohol til maten på julaften

Fantastisk, era! Har vi samme svigerfar?

Vi kommer til å servere øl og akevitt til julemiddagen tenker jeg. Kanskje en flaske rødvin åpnes, men det er mer sannsynlig at jeg åpner rødvinen i ro og mak etter at barna er lagt.

Alkohol til julemiddagen er nytt hos oss, det er faktisk mannen og jeg som har innført det. Ingen av oss er vant med alkohol til julemat, jeg tror ingen av våre foreldre drakk av økonomiske hensyn faktisk. Alkohol er dyrt, og pengen ble heller brukt på julegaver da vi var små. Men vi har oppdaget at samtlige foreldre er glade i litt god vin, øl og akevitt etter at vi selv ble voksne, og vi startet alkoholtradisjonen med å ta med oss en flaske akevitt hjem til svigers en jul. Denne akevitten drakk vi ikke opp før et par juler etterpå for så vidt litt morsomt.

__________________
2003 - 2007

Fake it 'til you make it
Kaprifol er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no