Sv: 17 mai for tenåringer
Storebror var sammen med venner fra 9. klasse, frokost og så hang de rundt. Det var korona da, så det var vel litt amputert såvidt jeg husker. Vi har uansett alltid vært med de yngste så han har vært velkommen til å hive seg med oss når det passer.
Storesøster spiller foreløpig i korpset, så det definerer både hennes og vår dag.
Vi har aldri vært sammen med andre på 17. mai da dagen er stappfull og når dagen er over, er vi mildt sagt klare for å komme hjem. Dersom jeg hadde hatt tenåringer som var hjemme og ikke hadde planer på en eller annen måte, tror jeg at jeg ville hørt hva de hadde lyst til. Vil de reise bort? Dra på tur i skogen? Selv ville jeg helst funnet på noe helt annet den dagen med familien dersom vi likevel skulle vært bare oss, så jeg ville forsøkt å selge inn noe slikt.
Jeg synes også det kan vært et godt alternativ å bestille bord et sted til lunsj sammen, slik Tjorven beskriver, dersom de synes det er stas.
|