Sv: Gruffetråd #17
Opprinnelig lagt inn av liefje, her.
En bekjent hadde det. Viste seg at rotfylling måtte til. Dette har sannsynligvis skjedd ifm. et fall hvor tennene fikk seg et slag. Det var først over hodet ingen problemer, men så kom det verk, ofte rundt omkring i munnen, ikke bare akkurat der slaget hadde vært, og det viste seg å være en død fortann som måtte rotfylles.
Døde tenner trenger da ikke rotfylles, i så fall er de ikke døde. Min døde fortann er vel den eneste som ikke plager meg noen gang, så den skal jeg i hvert fall ikke gjøre noe med. Selv om den er mørkere enn de andre, nettopp fordi den er død.
Verkingen som dukker opp kommer oftest i forbindelse med at jeg har spist varm fet mat. Det meste har jeg klart å identifisere og unngå, men av og til så bommer jeg. Kan det være at tynnslitt reguleringsskadd emalje reagerer mer en vanlig emalje?
|