Sv: Bergensskolen strammer inn permisjonsreglene
Opprinnelig lagt inn av Guava, her.
Nei selvsagt og det gjelder begge veier. 
Seffern!
Opprinnelig lagt inn av Katta, her.
Jeg er tilhenger av noe som ligner på heldagsskole, men da tenker jeg ikke på skoledag fra morgen til kveld. Jeg tenker mer en helintegrert SFO-ordning med en skikkelig pause midt på dagen og et godt fritidstilbud som godt kan være frivillig. Og ingen lekser utover leselekse. Jeg synes det er hensiktsmessig bare for de årene man trenger barnetilsyn, og poenget for meg er at kommunene tvinges til å lage et tilbud som er like godt som det vi har i Trondheim og Oslo blant annet. Minus lekser og pluss fysisk aktivitet midt på dagen. Skoletimer hele dagen tror jeg blir for mye. På samme måte som lekser er for mye for mange barn som kommer ganske sent hjem etter skoledagen.
Det er et sånt tilbud jeg ønsker meg også. Jeg syns det er viktig at ikke alt for mye av barns hverdag blir organisert. Frilek og tid man styrer helt selv er superviktig. Sønnen min setter enormt stor pris på, og han trenger, den tiden han bare er på AKS og leker og bestemmer selv hva han skal bruke tiden sin på.
men jeg ser også argumentet fra Guava med steder der lang reisevei kan føre til at ungene får ekstremt lite hverdagstid med foreldrene.
__________________
|