Sv: Konfirmasjon/dåp og alkohol
Opprinnelig lagt inn av Maggie74, her.
Jeg sitter nuh her og lurer. Hvordan kommer disse hjem, disse som tar seg et glass vin til maten? (Og ikke kom her og si at alle tar taxi hjem!)
mistenker at det er MANGE som tror at de ikke har promille etter et glass vin eller øl, og kjører. Og dermed risikerer at jeg eller min familie blir skadet fordi de kjører i påvirket tilstand.
Ingen jeg kjenner kjører etter et glass vin eller et glass øl. De tar buss, taxi, går eller blir kjørt hjem.
Jeg drikker ganske ofte vin hvis jeg er på kveldsbesøk hos folk, og det har aldri ramlet meg inn å kjøre hjem. Jeg vet ikke hvor du bor eller hvilke transporformer som er vanlig der, men her (Bergen) er det veldig vanlig å ta drosje eller buss når man har drukket alkohol.
__________________
Minst en gang om dagen bør vi høre en liten sang, lese et godt dikt, se et vakkert bilde,og - om mulig - si et par fornuftige ord. (Goethe)
|