Scandic-hotellene og cubanere ...
Sitat:
En reiselivsdelegasjon fra Cuba får ikke lov til å bo på Scandic-hotellet Edderkoppen i Oslo. Årsaken er at Hilton-kjeden har kjøpt Scandic.
Fra Aftenposten
Sitat:
Hotellkjeden Scandic plikter å følge norsk lov og ikke amerikansk, fastslår norsk UD. Dermed er det duket for et oppgjør i rettsvesenet etter at kjeden torsdag ble anmeldt for brudd på straffelovens paragraf 349a.
Herfra
og;
Sitat:
Fagforbundet flytter arrangementer fra sitt faste samarbeidshotell Scandic Bergen City. Årsaken er at en cubansk delegasjon nektes opphold ved et Scandic-hotell i Oslo.
Fra BT.no / Fagforbundet.no
Det første som slo meg når jeg leste om det i går, var at her bør Fagforbundet gå ut og si noe ettersom de samarbeider tett, og jeg ble jammen glad når jeg så at det har de gjort!
Håper de tenker seg om LENGE neste gang, for slik oppførsel kan vi ikke ha i Norge i 2007.
__________________
“Though she be but little, she is fierce!”
- Shakespeare
Sist redigert av Ru : 05-01-07 kl 16:20.
Årsak: *ooops*
|