Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Glitterchicks film- og musikkforum

«Helt suvereneste…» Hjelp!

Glitterchicks film- og musikkforum Film, tv-serier og musikk

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-09-25, 13:00   #21
Isa
--
 
Isa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.136
Blogginnlegg: 1
Isa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de flesteIsa er kulere enn de fleste
Standard

Sv: «Helt suvereneste…» Hjelp!

Opprinnelig lagt inn av Maverick, her.

Dette må du finne ut av, Anda.

Enig!

Isa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 26-09-25, 13:32   #22
Millen
Klare sjøl
 
Millen sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2007
Hvor: Oslo
Innlegg: 23.337
Millen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtidMillen har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: «Helt suvereneste…» Hjelp!

Opprinnelig lagt inn av Isa, her.

Enig!

Jepp.

__________________
2006-2010-2013
Millen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 26-09-25, 13:34   #23
Ru
Protonterapeut
 
Ru sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Hundremeterskogen
Innlegg: 31.353
Blogginnlegg: 935
Ru har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: «Helt suvereneste…» Hjelp!

Frøken KanAlleBøkeneUtenat var til ingen hjelp. Hun gjettet også Deømmeprinsen, basert på ordene, men den har vi jo sjekket ut.

__________________
“Though she be but little, she is fierce!”
- Shakespeare
Ru er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 26-09-25, 13:41   #24
Maverick
Offline
 
Maverick sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 51.010
Blogginnlegg: 1282
Maverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: «Helt suvereneste…» Hjelp!

Kan det være en eller annen liveinnspilling av Drømmeprinsen (altså jeg aner ikke, har dette blitt satt opp som teater eller revy eller noe?) med litt annen tekst?

Maverick er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 26-09-25, 13:42   #25
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.109
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: «Helt suvereneste…» Hjelp!

Sende en e-post til Ingunn Aamodt og spørre?
iaamodt@online.no

__________________
µ 05 07 07

Sist redigert av My : 26-09-25 kl 13:50.
My er aktiv nå   Svar med sitat
Gammel 28-09-25, 10:52   #26
amo
Bør lage seg en tittel selv
 
amo sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 7.743
amo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt avamo har mye å være stolt av
Standard

Sv: «Helt suvereneste…» Hjelp!

Opprinnelig lagt inn av Anda, her.

Hele familien sang med. Mulig next step blir å lete fram gamle cd’er og iPoder. Google var heller ikke imponert over hverken nynning eller sang.

Kan det være at dere laget deres egen vri på teksten? (Typisk hos oss at en av ungene uttalte et ord feil og dermed så ble det sånn hos oss.

__________________
De tre håpefulle

1987-storesøs 1997-mellombror 2004-lillesøs 2009-bonussøs
amo er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 28-09-25, 20:50   #27
Magica
søt
 
Magica sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 12.911
Magica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt av
Standard

Sv: «Helt suvereneste…» Hjelp!

Jeg spurte copilot: Det virker som sangen du har på hjernen ikke er lett å finne via vanlige søk, men ut fra det du husker – spesielt linjen «Jeg er den peneste, fineste, helt suvereneste … som fins» – er det sannsynlig at du tenker på Tyvens sang fra Pulverheksa-universet.
Denne sangen har en upbeat melodi og en tekst der Tyven skryter av seg selv på en humoristisk og selvsentrert måte, noe som passer med linjen du husker. Den finnes på CD-en "Pulverheksa og vennene hennes" med Maj Britt Andersen, som har et rødt cover og ble gitt ut i forbindelse med forestillingen med samme navn.
Sangen Drømmeprinsen finnes også på flere utgivelser, men den du nevner på Spotify er trolig en annen versjon enn den du husker fra CD-en.
Vil du at jeg skal prøve å finne et sted du kan høre akkurat den CD-versjonen du husker – eller kanskje se om den finnes på YouTube eller i en fysisk utgave hos Platekompaniet eller bibliotek?

Ja, sangen du tenker på – Tyvens sang fra Pulverheksa-universet – finnes på YouTube! Du kan høre den her:https://youtube.com/playlist?list=PL...UcXn9T98YsZXy9
🎵 Tyvens melissang – teaterversjon (Maj Britt Andersen) Dette er en spilleliste som inneholder flere sanger fra forestillingen Pulverheksa og vennene hennes, inkludert Tyvens sang.
Hvis du klikker deg inn i spillelisten, kan du bla deg frem til den aktuelle sangen. Den har en energisk og selvsentrert tekst, og linjen du husker – «Jeg er den peneste, fineste, helt suvereneste …» – passer perfekt med Tyvens karakter.
Vil du at jeg skal hjelpe deg med å finne teksten til sangen også?

__________________
2001 - 2003 - 2014
Magica er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-09-25, 00:48   #28
Karamell
Introvert textrovert
 
Karamell sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 30.992
Blogginnlegg: 287
Karamell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme omKaramell har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: «Helt suvereneste…» Hjelp!

Nå har jeg hørt Tyvens sang, og den sier vel ingen av disse ordene. Melodien er litt treg blues.

__________________
Guttene 02 og 05.
On n'aime que ce qu'on ne possède pas tout entier.


Karamell er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no