|
|||||||
| Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
#21 |
|
Bør lage seg en tittel selv
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 1.946
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Fremgangsmåte husmalingAltså, jeg har vært med å beise hytte uten vann... Kan ikke huske at vi vasket den først, jeg er i grunnen sikker på at vi ikke gjorde det. Noe av grunnen til at man vasker er vel dritt og forurensning i lufta? det er vel ikke så mye av det hvis den ligger langt for seg selv. |
|
|
|
|
|
#22 |
|
Må man ha en tittel?
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 9.539
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Fremgangsmåte husmalingLurer på om ikke vi brukte maling med soppdreper i, men er noe usikker altså. uansett så er det lurt med en vask av huset først, fordi at maling lett løsner om det er malt på skitne overflater. Beis er nok noe enklere i så måte, da det trekker inn i treverket.
__________________
All of these lines across my face Tell you the story of who I am So many stories of where I've been And how I got to where I am |
|
|
|
|
|
#23 |
|
Superduperaktiv
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 573
![]() ![]() |
Sv: Fremgangsmåte husmalingRekka vår så helt jævlig ut før vi tok den i fjor... |
|
|
|
|
|
#24 |
|
Trallallaa
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Viken
Innlegg: 3.275
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Fremgangsmåte husmalingSjekk om det er beis eller maling som er brukt fra før.
__________________
Storebror -93 og Jonas -02 |
|
|
|
|
|
#25 |
|
Kjernesnill
|
Sv: Fremgangsmåte husmalingJeg tipper det er veldig mange hytteeiere rundt omkring som dropper vasken, rett og slett pga vannmangel. Er dere medlem av Huseiernes Landsforbund, Hytteeiernes Landsforbund eller noe slikt? Kanskje det går an å rådføre seg slike steder også?
__________________
2003 - 2007 Fake it 'til you make it |
|
|
|
![]() |
|
|