Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Pene klær når man skal ut

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-03-07, 00:32   #1
Sitron
Absolut ateist
 
Sitron sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.113
Blogginnlegg: 48
Sitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Pene klær når man skal ut

Ut og reise, på teater osv. Er det slutt på dette i forhold til slik det var før? Når vi har vært på teater har det vært unger der i typiske hverdagsklær. Jeg kler ikke mine heller i ballkjoler akkurat, men de får finere klær på seg enn om vi skulle på butikken. Det samme om vi skal ut og reise. Kler de ikke i lekeplassklær, for å si det sånn.

Jeg er vokst opp med at man pynter seg litt, ikke så mye nødvendigvis, når man skal noe spesielt.

__________________
Tøs
Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre.
Sitron er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 00:34   #2
Inagh
Slumrende Ullteppe
 
Inagh sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.923
Blogginnlegg: 35
Inagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Nå har jeg ikke hatt barna med i teater eller liknende ennå, men jeg vet at når den dagen kommer, vil jeg kle dem penere enn hva de normalt er kledd, ja. Jeg syns at det skal være noe spesielt ved å gå i teater etc - og noe av magien jeg husker fra jeg var lita, er nettopp det å kle seg litt pent.

Jeg er så sær at jeg til og med pynter gutta litt bare vi skal i familieselskap, jeg - ikke stivpynta med dress og slips, men med pene bukser og skjorte, f.eks.

__________________
What doesn't kill you, makes you stranger.
Inagh er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 27-03-07, 11:09   #3
lil'c
Passiv
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 2.092
lil'c imponerer mange og er sikkert smartlil'c imponerer mange og er sikkert smartlil'c imponerer mange og er sikkert smartlil'c imponerer mange og er sikkert smartlil'c imponerer mange og er sikkert smartlil'c imponerer mange og er sikkert smartlil'c imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Re: Sv: Pene klær når man skal ut

Opprinnelig lagt inn av Inagh, her.

Nå har jeg ikke hatt barna med i teater eller liknende ennå, men jeg vet at når den dagen kommer, vil jeg kle dem penere enn hva de normalt er kledd, ja. Jeg syns at det skal være noe spesielt ved å gå i teater etc - og noe av magien jeg husker fra jeg var lita, er nettopp det å kle seg litt pent.

Jeg er så sær at jeg til og med pynter gutta litt bare vi skal i familieselskap, jeg - ikke stivpynta med dress og slips, men med pene bukser og skjorte, f.eks.

Signerer Inagh, bare bytter ut gutta med jenta.
Og vi har vært på kino, samt ute å spist, og da pyntet vi oss.

lil'c er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 27-03-07, 11:43   #4
annemede
Ser lyst på livet
 
annemede sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.951
Blogginnlegg: 240
annemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Opprinnelig lagt inn av Iset, her.

Da er det vel sånn at foreldrene syr selv eller får noen til å gjøre det, og sparer opp sølv i mange år frem til konfirmasjonen eller noe? Skulle ønske noen gjorde det for meg.

Nå vil jeg ha 3-4 barn, så jeg tror kanskje vi skal la være å ruinere oss med å gi bunader i konfirmasjonsgave. :skrape:

Iset, hva synes du om Karen-drakta? Jeg synes den er kjempefin.

annemede er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 27-03-07, 12:27   #5
Susse
Gal kattedame
 
Susse sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 14.820
Blogginnlegg: 544
Susse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtidSusse har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Jeg pynter ikke ungene så mye for å ta en tur til byen, men har noen prinsipper som er ufravikelige.
De går ikke i utredress på kafe, kino, teater ol. ei heller sherrox om det ikke plasker ned.
De får heller ikke gå i joggedress eller joggebukser utenfor husets fire vegger (sikkert noen som synes jeg er gal, men det er det styggeste jeg vet)

Både vi og barna pynter oss om vi skal bort. Guttene får rene bukser og en pen skjorte eller genser. Vesla får på skjørt eller kjole.

På juletrefest i januar hadde min far med seg ungene og var ikke lite stolt, men også sjokkert over at hans barnebarn var de eneste som hadde på seg pentøy.
Synes det er leit at så mange ikke bryr seg om å kle barna litt penere ved sånne anledninger.

Det finnes heldigvis unntak :
Eldstemann hadde bursdagsfest med gutta i klassen sin, og jeg ble positivt overrasket over hvor fine de var, det var morro !

Susse er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 00:35   #6
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Jeg tenker som deg her, jeg syns man kan pynte seg litt når man skal ut på noe annet enn lekeplasser og lignende. Jeg liker å være pent kledd, og jeg liker å kle 3-åringen pent. Nå kler jeg henne pent i barnehagen også da, hun har jo allikevel dress på seg ute, og jeg har jo vaskemaskin, men skal vi ut på teater, spise ute eller annet, så syns jeg det er greit å kle seg litt opp. Jeg ser jo oftere og oftere at folk driter i det, og det er jo litt trist.

Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 00:58   #7
Mor til 4
Nattrangler
 
Mor til 4 sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 3.493
Mor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner tilMor til 4 er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Jeg pynter ikke ungene veldig, men de har rene og fine klær da vi skal noe spesielt.

__________________
Jente 90- gutt 96 - gutt 99 - gutt 03
Mor til 4 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 07:16   #8
Ingrid-lille
Dramaqueen
 
Ingrid-lille sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Nordens Paris
Innlegg: 1.402
Ingrid-lille imponerer mange og er sikkert smartIngrid-lille imponerer mange og er sikkert smartIngrid-lille imponerer mange og er sikkert smartIngrid-lille imponerer mange og er sikkert smartIngrid-lille imponerer mange og er sikkert smartIngrid-lille imponerer mange og er sikkert smartIngrid-lille imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Jeg kler på rene klær om man skal noe spesielt, men ikke nødvendigvis "pynteklær". Det avhenger av hva vi skal egentlig.

Ingrid-lille er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 07:28   #9
Olympia
ræv med ører
 
Olympia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 4.944
Olympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt av
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Opprinnelig lagt inn av Mor til 4, her.

Jeg pynter ikke ungene veldig, men de har rene og fine klær da vi skal noe spesielt.

__________________
-lost behind where all things fall-


Olympia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 07:22   #10
HP
Administrator
 
HP sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Bergen
Innlegg: 13.966
Blogginnlegg: 6
HP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtidHP har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Poden er normalt pent kledd hele tiden. Dobbelsjekker at det er pent nok om han skal spesielle ting. Skitne klær vaskes, og hullete klær lappes eller byttes ut. Vi har en gutt som ødelegger lite klær, på tross av at han er veldig aktiv i lek. Han kan gjerne gå i samme antrekk både to og tre dager i barnehagen.

HP er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 07:29   #11
Benzo
Teller ned
 
Benzo sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 12.190
Benzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt av
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Vi pynter barna om vi skal bort, være seg middagsbesøk eller en tur på cafe.

Benzo er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 07:35   #12
Olympia
ræv med ører
 
Olympia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 4.944
Olympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt av
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Jeg synes forresten det er lkettere med jenter enn med gutter når det gjelder akkurat dette. Jenter kan lett pyntes med en kjole uten at det blir stivpyntet. Gutter har ikke så mange alternativer. Jeg kommer aldri til å kjøpe dress/dressbukser og vest til gutten min, det synes jeg er altfor stiv for små barn. Savner mellomting mellom dress/slips/vest og olabukser/genser/joggesko.

__________________
-lost behind where all things fall-


Olympia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 09:54   #13
Enhjørning
Gullfisk
 
Enhjørning sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Bøgda
Innlegg: 9.510
Enhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt av
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Opprinnelig lagt inn av Olympia, her.

Jeg synes forresten det er lkettere med jenter enn med gutter når det gjelder akkurat dette. Jenter kan lett pyntes med en kjole uten at det blir stivpyntet. Gutter har ikke så mange alternativer. Jeg kommer aldri til å kjøpe dress/dressbukser og vest til gutten min, det synes jeg er altfor stiv for små barn. Savner mellomting mellom dress/slips/vest og olabukser/genser/joggesko.

Jeg har faktisk tenkt samme tanken.
Jeg liker å kle gutten min pent når vi skal noe, på kafé eller i selskap, men det viktigste er likevel at gutten klarer å bevege seg i dem.
Heldigvis har nå f.eks H&M mange pene, myke skjorter som ser ålreite ut uten å være stivpyntet, og Cubus har fine strikkejakker som er flotte å kombinere med myke, mørke bukser.

Men - nå er gutten vår bare to år ennå, og jeg har lagt merke til at det er mye finere "mellompyntede" klær til småttisene enn til de litt større gutta - så vi får vel et problem etter som han vokser til, og alt jeg kan velge mellom er hvitskjorte eller hettegenser med Spiderman på...

__________________
"Dewey var en fin fyr." (sitat: David Massey, HiO)
Enhjørning og gutta: 02.09.69, 11.01.05 og 27.08.09
Enhjørning er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 07:39   #14
Olympia
ræv med ører
 
Olympia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 4.944
Olympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt av
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Opprinnelig lagt inn av Benzo, her.

Vi pynter barna om vi skal bort, være seg middagsbesøk eller en tur på cafe.

Vi er altfor ofte på cafe enn at jeg gidder å pynte dem av den grunn. Tommelfingerregelen er vel uansett at jeg føler for å sette på dem finere klær når jeg selv gjør det.

__________________
-lost behind where all things fall-


Olympia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 07:58   #15
Benzo
Teller ned
 
Benzo sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 12.190
Benzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt avBenzo har mye å være stolt av
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Opprinnelig lagt inn av Olympia, her.

Vi er altfor ofte på cafe enn at jeg gidder å pynte dem av den grunn. Tommelfingerregelen er vel uansett at jeg føler for å sette på dem finere klær når jeg selv gjør det.

Vi er også på cafe flere ganger i uka, men jeg skifter om til penere klær uansett. Går ikke rett fra lekeplassen til cafebordet.

Benzo er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 08:05   #16
Avatar
Nå også i farger
 
Avatar sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 13.978
Avatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtidAvatar har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Vet du Sitron, dette har jeg tenkt på i det siste også.

Mine eldste har vært på mange bursdager i det siste, og svært få av barna pynter seg.
Man kan jo kle seg pent og kult, selv om man er 8 og 10 år.

Jeg kler alltid jentene penere når vi skal noe spesielt.
Teater, ut å spise, bursdager, skoleavslutninger etc. Syns det er koselig, og det syns heldigvis barna mine også.

Men, 2-åringen blir selvfølgelig kledd anderledes enn de store.
De store er opptatt av at ting skal være kult, ikke søtt lenger!

Vi hadde familiebursdag her forrige helg.
Det var kun vi og min bestemor som hadde pyntet seg.
Ikke stivpyntet, men litt pent.

Avatar er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 08:06   #17
Angelique
ღ EaRtH ღ AnGeL ღ
 
Angelique sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 7.805
Blogginnlegg: 297
Angelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt avAngelique har mye å være stolt av
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Vi har ikke på barnehageklær om vi skal på besøk, kino eller teater
Da tar vi på litt penere tøy.

Barnehgaetøyet tåler å bli herjet i,malt med osv
Syntes det er hyggelig å pynte de litt mer i hverdagen

Jeg er også vokst opp slik som Sitron skriver, når vi skulle bort pynte vi oss litt.

__________________
Angelique
Angelique er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 08:06   #18
livit
Duracell
 
livit sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Rivieraen-Vestfold
Innlegg: 3.776
livit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelenlivit er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Jeg tar på unga litt finere enn skole-/barnehage-klær om vi enn bare skal på butikken....

__________________
Kos fra livit med to skjønninger -
Gutt 2000
Jente 2003
livit er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 20:38   #19
Bluen
intro
 
Bluen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Lillestrøm
Innlegg: 32.155
Blogginnlegg: 388
Bluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Jeg pynter både barnet og meg selv om vi skal noe spesielt.

__________________
Høstbarn 06 og 08
This is our last dance
Bluen er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-03-07, 16:19   #20
Heiko
Helt konge
 
Heiko sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 4.797
Blogginnlegg: 106
Heiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme omHeiko har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pene klær når man skal ut

Opprinnelig lagt inn av HP, her.

Han kan gjerne gå i samme antrekk både to og tre dager i barnehagen.

wow! Det hadde vært drømmen! Jentene er stort sett møkkete fra topp til tå når dagen er over, nesten alt må på vask

Heiko er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no