Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Svarer du på jobbtelefoner i ferien?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-07-08, 13:20   #1
Wit
Av og på bruker
 
Wit sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 194
Wit har et hav av muligheter foran seg
Standard

Svarer du på jobbtelefoner i ferien?

http://e24.no/naeringsliv/article2565912.ece

Feriejobbing irriterer står det. Stadig flere av oss skrur ikke av jobb telefonen i ferien. Dette stresser oss og irriterer familien rundt oss. Alle trenger 3 uker sammenhengende ferie der vi kobler helt av sier psykologspesialisten Wenche Ilmork som driver firmaet "På talefot - med kropp og sjel".

Så det jeg egentlig lurer på er hva dere gjør i ferien? Svarer dere på jobbtelefoner og sjekker f eks jobbmail?

Selv gjør jeg ikke det. Jeg opererer med 2 mobiltelefoner. En jobbtelefon og en privat. Dette for å kunne ha med meg en telefon på ferie uten at alle som trenger meg gjennom jobben vet det nummeret. Når jeg har ferie skrur jeg faktisk helt av jobbtelefonen min, og data maskinen rører jeg omtrent ikke. Ihvertfall ikke for å sjekke mail.

__________________
Wit med IVF-prinsessa født 2003
Wit er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no