Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby

Hvor mye koster det egentlig å ha hest?

Fritid og hobby Favner alt som har med fritid og hobby å gjøre. Reiser, sport, kosmetikk, shopping og hobbyaktiviteter.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-03-17, 16:37   #1
løve70
Enda en som trener
 
løve70 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 18.502
løve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt av
Standard

Hvor mye koster det egentlig å ha hest?

Inspirert av konfirmasjonstråden, tenkte jeg å få en bedre idé om hvor mye det egentlig koster å ha hest.

Arvingens høyeste ønske er å ha egen hest. Nå har hun en hest på halvfor (som vi betaler 2500,- i måneden for). I tillegg kommer ridetimer (1 i uka).
Jeg vet hva stalleien koster (og at den varierer veldig - hun går selvsagt på den rideskolen med den høyeste stalleien ). Men hvor mye må man regne utenom? Forsikring, veterinær, diverse utstyr ++??

Jeg har ikke lovet henne hest, men har lovet at vi skal se om det i det hele tatt er mulig økonomisk. Hun vil nok isåfall ha noen som har den på halvfor.

løve70 er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no