Vis enkelt innlegg
Gammel 06-01-08, 18:52   #7
Enhjørning
Gullfisk
 
Enhjørning sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Bøgda
Innlegg: 9.510
Enhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt av
Standard

Sv: Har man mer å fare med når man skriver korrekt norsk?

Jeg skal ærlig innrømme at jeg til tider ser mindre seriøst på innlegg der det konsekvent blir brukt å i stedet for og, utstrakt bruk av utropstegn og spørsmålstegn (selv om jeg vet jeg kan synde der selv) og en bøtte med smileys (igjen, synder på avvenning).

Min erfaring, både fra forumverdenen og irl, er nemlig den at det ofte er en sammenheng mellom godt språk og interessante synspunkter:
De som interesserer seg for å føre et godt skriftspråk, viser seg ofte å være reflekterte mennesker som skriver eller sier ting som får min oppmerksomhet, enten jeg nå er enig i det som blir sagt eller ei.
Så for å svare på spørsmålet - ja.

__________________
"Dewey var en fin fyr." (sitat: David Massey, HiO)
Enhjørning og gutta: 02.09.69, 11.01.05 og 27.08.09
Enhjørning er ikke aktiv   Svar med sitat