Sv: Vil vi ha hund igjen?
Det snakkes om og ønskes av enkelte i familien en ny hund her også.
Det begynner å bli noen år siden sist. Minstemor mener å savne hunden inderlig og jeg mener hun knapt kan huske den, hun døde i mars 2018. (Og minstemor var altså da 2 år gammel, nå er hun 9)
Vårt yngste barn er altså 9 og en eventuell ny hund kommer derved til å bo her lenger enn ungene vil jeg forvente. (Den forrige hunden vår ble nesten 15 år gammel) så jeg mener det ikke kan være ungenes ønsker som teller mest. Særlig eldste som er 16 og går på vgs og er forventet å flytte hjemmefra om 2,5 år for folkehøyskole eller studier eller noe deromkring .
Men mannen er på glid, så vi får se. Jeg er ikke den som står på for å få en, men om han absolutt vil og har gode argumenter skal jeg ikke nekte.
__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
|