Sv: Tråden for oss som spiller i korps
Opprinnelig lagt inn av IOA, her.
Jeg er glad i marsjer, men ikke i å marsjere, og det deler jeg med store deler av korpset mitt i hvert fall. Vi spiller endel marsjer sittende også, og det koser jeg meg skikkelig med. Men ja, 17. mai er en arbeidsdag, ikke noe annet. Men det er god stemning og tidvis applaus da, det opplever jeg sjelden på jobb ellers. 
Kan melde om at jeg endte opp med å ligge hjemme med omgangssyke på 17. mai, så det ble ikke så mye marsjering for min del, gitt. Kjipt å ikke kunne stille opp for gruppa, men sånn måtte det bare bli.
I går hadde vi sommeravslutning, også kalt "Karbonade-konserten". Det tok litt tid før jeg skjønte hva greia var, siden dette er mitt første år. Men det er visst et fast opplegg med en times konsert først, og så avslutning med karbonadesmørbrød for musikantene etterpå. På lørdag har vi vårt siste spilleoppdrag for sesongen, og så er det sommerferie.
__________________
IOA - stolt mamma til Snuppa feb 05 og Lillebror mai 09.
|