Vis enkelt innlegg
Gammel 14-01-22, 10:07   #94
tink
har tatt seg sammen
 
tink sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Mellom fjellene
Innlegg: 9.911
Blogginnlegg: 612
tink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hva ble din strømregning for desember?

Opprinnelig lagt inn av Kaija, her.

Jeg venter ennå på fjordkraftregninga mi, men har i hvert fall fått ut fingeren, og funnet meg et strømselskap og en spotprisavtale som jeg tror jeg kan leve greit med en stund, når prismatchen min går ut om et par dager. Grunnavtalen min i fjordkraft er helt skrekkelig dyr, så den er jeg glad for å være kvitt. Må slutte å være bevisstløs, følge litt med, og håpe på rimelig fastprisavtale noe sted fra i sommer.

Jeg har igjen ca 10 sekker ved, så det håper jeg holder ut vinteren. Jeg har fyra masse, men de siste par dagene har selv varmepumpa kunne skrus ned et par grader. Mildvær er fint. Har en veddealer ved hytta til foreldrene mine, og bestiller 20- 30 sekker for neste sesong, og håper de ikke skrur opp prisen veldig.

Vi har også Fjordkraft, og fikk gratis månedsavgift i 6 måneder og skrudd ned den flytende fastprisen litt da jeg ringde de i høst. Vi får varsel om ny "fastpris" med 14 dagers varsel. Akkurat nå er det veldig høyt, men i vår fikk jeg heldigvis varsel om at den settes ned fra neste månedsskifte.

Med litt forsinkelse i svingningene så viser det seg at vi betaler dyr strøm når det er mildere i været (og det er lettere å spare). Tenker å bytte til spotpris til våren en gang.

__________________

tink er ikke aktiv   Svar med sitat