Sv: Er alle barna deres sikret etter den nye loven?
Joda.
Babyen sitter i midten i babysete, mellomsøster (3 år, 12-13 kilo, under meteren) sitter bakovervendt i barnesete og storebror (snart 5 år, over 20 kilo, ca. 120 høy) sitter i barnestol med bilens trepunktsele. Jommen var det ikke plass til alt det i den relativt lille Toyotaen! 
Vi bruker av og til bare pute til storebror, av praktiske årsaker (hvis setet hans er til vask eller før lillebror ble født, hvis vi hadde med ekstra barn).
Det er jo utrolig upraktisk å ikke kunne ha de største små foran, da... Skal vi ha med et ekstra barn fra barnehage så er det jo helt umulig. Men sånn er det bare.
__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
|